Почетна

Огледни час у осмом разреду

Оцена корисника:   / 2
НајлошијеНајбоље
Огледни час наставника историје и српског језика имао је заједничку тему: Други светски рат, грађански рат и страдање цивила и  "Деобе" Добрице Ћосића. Час је био изузетан, препун историјских чињеница, презентован сликама, документима из Другог светског рата, уз драматизацију одломка из романа.
Презентација направљена у Power point-у, уз пригодну музику, приближила је ученицима амбијент тог времена. Ученици су пажљиво слушали, активно учествовали у дијалогу и показали да имају предзнање у овој области. Овако припремљен час наводи на размишљање, потрагу за новим информацијама, буди радозналост, пажњу, емпатију према страдалима у логорима.
Све похвале наставницама Ђурђици Даутовић и Стојанки Стојевски!

Јасмина Стојчић, директор школе

ПочетнаНаставаОгледни час у осмом разреду