Поздрав пролећу

Школска манифестација "Поздрав пролећу" у којој су учествовали сви ученици школе са својим учитељима и наставницима одржана је 18. априла 2019. године. Млађи ученици су кредама у боји осликавали двориште испред школе док су старији имали турнир у малом фудбалу и кошарци. Лепо смо се дружили и радовали пролећном сунцу.

Млади ликовни уметници на такмичењу

И ове године, у нашој школи је одржано општинско такмичење из Ликовне културе. Учествовало је 13 основних школа Земуна и укупно 40 ученика.  Ученици су бирали једну од три понуђене технике: вајарство, цртање или сликање. Тема је била: ЖИВОТИЊА.

Специјални жири, у саставу Љубица Станковић, професор ликовног у пензији, Милица Михајловић, мастер историчар уметности и Миланка Алексић, учитељица, одлучио је да се за технику ВАЈАРСТВО, доделе две прве награде за ученике: Немања Станисављевић (ОШ "Горња варош") и Розана Мехмети (ОШ "Сутјеска") и три друге награде за ученике: Дијана Драгосављевић (ОШ "Соња Маринковић"), Симона Шашић (ОШ "Сава Шумановић") и Анастасија Рачуница (ОШ "Сава Шумановић").

За технику ЦРТЕЖ, 1.награду је освојио Милош Божић (ОШ "Михајло Пупин"), 2.награду је добила Нађа Ђуровић (ОШ "Лазар Саватић") и 3.награду је добила Теодора Стевановић (ОШ "Лазар Саватић").

За технику СЛИКАРСТВО, 1.награду је добио Никола Остојић (ОШ "Митраљета"), 2.награду је добила Маја Ушљебрка (ОШ "Бранко Радичевић") и 3.награду је добила Марта Петровић (ОШ "Бранко Радичевић").

Специјалну награду жирија су добиле ученице Ивана Ђорђевић (ОШ "Вељко Рамадановић") и Катарина Комљен (ОШ "Вељко Рамадановић").

Изложба дечијих радова биће постављена од 22.априла до 13.маја у школској трпезарији. Позивамо све љубитеље уметности да дођу и погледају!

Јасмина Стојчић, директорка школе

У посети Хемијском факултету

Ученици наше школе су 02. 03. 2019. године посетили Хемијски факултет у Београду. Имали су прилику да  прођу кроз историју хемије, да упознају велике научнике, као и да виде прави свет хемичара кроз игру и експерименте.

Веома им се допао свет хемије, јер у свакој хемији има и мало магије.

Тамара Ивановић, наставница хемије

Интеркултурално образовање

U Envoy konferencijskom centru, Gospodara Jevremova 47, 25.3.2019.g. odrzana je Konferencija "Izazovi interkulturalnog obrazovanja u Srbiji, kvalitetno obrazovanje za svako dete". Organizator skupa bila je Ekumenska humanitarna organizacija Novi Sad.
Kroz petočasovna izlaganja predstavnika (MPNTR, COP, UNICEF,  skola iz Beceja, Budjanovaca, Šida, škole "Branko Pesic", Zemun,  Vladicinog Hana itd.) prisutni su upoznati  podrskom učenicima iz marginalizovanih grupa, izbeglicama, migrantima, Romima, u cilju aktivne inkluzije u obrazovni sistem., kao i podsticanje interkulturalne tolerancije. Projekat je realizovan uz podrsku Švajcarske agencije za razvoj i saradnju kao i drzavnog sekretarijata za migracije Švajcarske. Predstavnik naše škole bila je psiholog Milovanovic Svetlana.

Svetlana Milovanović, psiholog škole

План надокнаде часова

ОШ "Сутјеска" је донела План надокнаде часова због непланираног продуженог зимског распуста. Предлог Наставничког већа је да се надокнада врши хоризонтално по недељама. Редовни часови би били скраћени по 5 минута, а час надокнаде 10 минута. Час надокнаде је везан за редован час, што значи да нема одмора између. Прве недеље, надокнађује се први час, друге недеље други час и тако до краја пете недеље. На овај начин, 6.час (односно 7. са надокнадом) завршава се у 13.15 и после тога је могуће одржавање свих осталих активности у школи. На овај начин, ученици се не оптерећују додатно, а и они наставници који раде у више школа не би морали да долазе због надокнаде часова.
                                                                                                                                                                  Јасмина Стојчић, директорка школе

Још чланака...