Обавештење за ученике осмог разреда

Обавештавају се ученици осмог разреда да ће се припремна настава у ОШ "Светозар Милетић" за коју су се пријавили одржати у суботу 2. марта 2019. године.

Српски језик ће се одржати у термину од 9 до 10 часова, предавач Маја Дробњак.

Математика ће се одржати у термину од 10.15 до 11.15 часова, предавач Зорица Јелић.

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПРОДУЖЕТКУ ЗИМСКОГ РАСПУСТА

Секретаријат за образовање и дечју заштиту по препоруци Владе Републике Србије донео је одлуку да се зимски распуст продужи до 25. фебруара 2019. године у циљу спречавања пораста броја оболелих од грипа. Молимо родитеље и ученике да прате сајт школе јер ћемо објављивати најновије информације које будемо добијали од Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Пријатан одмор и добро здравље!

Јасмина Стојчић, директор школе

Обавештење о продужетку зимског распуста

Фестивал науке је у моди

Ученици наше школе са својим наставницима Златком Голићем, Иваном Ђурђрвић, Тамаром Ивановић и Горданом Јовановић посетили су Фестивал науке, највећу манифестацију у области промоције науке и образовања. Фестивал је одржан на Београдском сајму у халама 3, 3а и 5 од 29. новембра до 2. децембра 2018. године са темом "Земља будућности".

Ученици су били у прилици да виде и пробају разне иновације из света науке, а студенти и гимназијалци су били спремни да припремљени материјал представе посетиоцима на најбољи начин. Видели смо како сами можемо да направимо соларне плоче помоћу конзерви и црне изолир траке, употребу дронова у ситуацији гашења пожара, сазнали да у литри кока-коле има око 100 грама шећера. Занимљиви су били експонати огромних рептила, али и модели кућа са предлогом за уштеду енергије и еко изолација од трске и блата. Чули смо приче о бељењу зуба, пробали како се покреће робот помоћу нервних импулса, а неки од ученика  успешно су се опробали у решавању логигичких задатака.

Посета Фестивалу науке испунила је сва очекивања, а наши ученици су добили идеје за нови истраживачки рад у школи.

Пројектна настава: Заштитимо природу

У првом разреду одржан је час Пројектне наставе.

Тема: Кампања "Заштитимо природу".

Наставни предмети са којима је тема повезана су: српски, свет око нас, ликовна култура, музичка култура.

Циљ пројекта: оспособљавање ученика за посматрање, уочавање и допринос у очувању и заштити природе.

Исходи пројекта: ученик ће бити у стању да развија потребу да воли и чува природу,  да разликује добар и лош однос према природи, да схвати да чувањем природе, природа узвраћа здравим даровима.

Међупредметне компетенције: компетенције за учење, одговорно учешће у демократском друштву, естетичке компетенције, комуникација, одговоран однос према околини, здрављу, предузимљивости, сарадња, информације.

У осмишљавању овог пројекта, учитељицама 1. и 2. разреда  помогли су родитељи који су и присуствовали часу. Ученици су, од зрневља, кора од мандарина, канапа и пластичних чинија, направили хранилице за птице. За сваку похвалу је велики труд и ангажовање учитељица, ученика и родитеља. Час је почео песмом "Ала је леп овај свет, а завршио се песмом "Кад си срећан". Ученици су били расположени, насмејани, весели, распевани. Учитељице веома вредне, а родитељи задовољни. Више него УСПЕШАН час!!! БРАВО!

Покажи шта знаш

Манифестација Покажи шта знаш одржана је 23. новембра 2018. године. Учествовали су ученици од првог до осмог разреда који су желели да покажу неки од својих талената. Највише се певало и играло, а било је оних коју су глумили и изводили мађионичарске трикове. Техничку подршку обезбедио је наставник Златко Голић. Програм је водила учитељица Мирослава Вучковић.

Још чланака...

Поткатегорије