Интеркултурално образовање

U Envoy konferencijskom centru, Gospodara Jevremova 47, 25.3.2019.g. odrzana je Konferencija "Izazovi interkulturalnog obrazovanja u Srbiji, kvalitetno obrazovanje za svako dete". Organizator skupa bila je Ekumenska humanitarna organizacija Novi Sad.
Kroz petočasovna izlaganja predstavnika (MPNTR, COP, UNICEF,  skola iz Beceja, Budjanovaca, Šida, škole "Branko Pesic", Zemun,  Vladicinog Hana itd.) prisutni su upoznati  podrskom učenicima iz marginalizovanih grupa, izbeglicama, migrantima, Romima, u cilju aktivne inkluzije u obrazovni sistem., kao i podsticanje interkulturalne tolerancije. Projekat je realizovan uz podrsku Švajcarske agencije za razvoj i saradnju kao i drzavnog sekretarijata za migracije Švajcarske. Predstavnik naše škole bila je psiholog Milovanovic Svetlana.

Svetlana Milovanović, psiholog škole

ПочетнаУченициИнтеркултурално образовање