Дигитално насиље може да се деси и теби

На састанку вршњачког тима одржаном 5. фебруара 2021. године тема је била електронско насиље. Ученици су се упознали са облицима електронског насиља и учили како да поступе да би се од њега заштитили.

После разговора о безбедности на интернету, ученици су говорили изреке и стихове против насиља које су сами саставили. Затим су извели кратак скеч у форми телефонског разговора о дигиталном насиљу међу вршњацима и представили својим другарима како треба реаговати ако постанеш жртва насиља.

На крају смо анализирали резултате анкете о електронском насиљу коју смо претходног дана спровели међу ученицима петог разреда.

Завршну реч имала је психолог Светлана Миловановић која је ученицима дала још неколико савета како се треба понашати на друштвеним мрежама и заштити себе и своју приватност.

Руководилац вршњачког тима

Гордана Јовановић

ПочетнаУченициНаша такмичењаДигитално насиље може да се деси и теби