У оквиру тематске недеље Заштита животне средине која је трајала од 26. до 30. септембра чланови Вршњачког тима обишли су Калварију, једно од три брда на којима се простире Земун.

Ученици су имали прилику да се друже, али и да науче да је Калварија лесна зараван надморске висине 116 метар. Насеље је повезано са доњим Земуном степеницама које силазе у улицу Прилаз, а саграђене су од немачких цивилних споменика. Друге степенице силазе у улицу Тошин бунар и осликане су бојама Земуна, плавом и зеленом, а на њима су исписана имена познатих Земунаца. Атракција Калварије су и римски бунар, тајновити лагуми, као и бункери из Првог светског рата укопани у лесно залеђе.

Посматрали смо део панораме Земуна са малог видиковца и препознавали биљке и дрвеће које тамо расте.

Сви су уживали у сунчаном дану и понели лепе утиске из овог дела нашег лепог Земуна.