Зштитимо се од електронског насиља

Чланови Вршњачког тима су имали радионицу 6. марта 2018. године на тему Заштитимо се од електронског насиља.

Руководиоци Вршњачког тима разговарали су са ученицима о томе шта је то електронско насиље, шта све обухвата, о понашању на друштвеним мрежама и поступцима у случају да се електонско насиље деси.

Већи део радионице деца су износила своја непријатна искуства са интернета и како су се понашала у тим ситуацијама. Добили су одштампане листиће Играј фер плеј и заштити се! Наставнице су подсетиле ученике коме могу да се обрате у школи у случају било каквог насиља. Ученици су добили и број телефона на који могу да пријаве насиље на интернету.

Гост радионице била је наставница српског језика Стојанка Стојевски.

Руководиоци Вршњачког тима

Гордана Јовановић

Љиљана Ђорђевић

ПочетнаУченициВршњачки тимЗштитимо се од електронског насиља