Превенција вршњачког насиља

Дан детета 21. новембар у нашој школи је обележен радионицом Вршњачког тима под називом Превенција вршњачког насиља. На радионици коју је водила психолог школе Светлана Миловановић приказан је кратак филм Стоп вршњачком насиљу. После филма са ученицима се разговарало о разним ситуацијама у којима је присутно вербално, физичко и свако друго насиље међу вршњацима. За сваку ситуацију ученицима је понуђено решење како да реагују како би насиље зауставили или ублажили његове последице.

Наши ученици воле да се ликовно изражавају па су на другом делу радионице цртали угрожене врсте животиња. Радови ученика изложени су у холу школе. Гост радионице била је наставница француског језика Драгана Радујко која је помогла да се радионица реализује и изложе ученички радови.

ПочетнаУченициВршњачки тимПревенција вршњачког насиља