Замке алкохола и дуванског дима

Радионица Вршњачког тима "Замке алкохола и дуванског дима" одржана је 6.12.2018. године. Позвани су сви ученици виших разреда. Најбројнији су били осмаци који су и показали интересовање за ову тему. Ученици су погледали презентације о штетности алкохола и дуванског дима, а затим износили своја искуства у вези са тим. Забрињавајуће је сазнање да је већина присутних пробала алкохол у својој кући, а мали број је оних који су пробали цигарете. Енергетска и газирана пића били су незаобилазна тема. У последње време ученици на великом одмору уместо здраве ужине купују литре кока-коле и друге газиране сокове и тако у свој организам неконтролисано уносе огромну количину шећера. О замкама шећерне болести говорили су и ученици који су посетили Фестивал науке и штанд Медицинског факултета чији су студенти представили ову тему. Ђацима је скренута пажња на замке алкохола у које се лако упада, штетност дуванског дима и наздраве исхране. Учесници су били веома пажљиви и заинтересовани. Договорено је да предавање о психоактивним супстанцама одржи наставница хемије Тамара Ивановић. Гост радионице и активан сарадник Вршњачког тима била је наставница француског језика Драгана Радујко.

ПочетнаУченициВршњачки тимЗамке алкохола и дуванског дима