Времеплов

Тема радионице Вршњачког тима одржане 18.3.2019.г. била је Како се некад у Србији живело и радило. Радионицу су реализовале руководиоци Вршњачког тима и психолог школе Светлана Миловановић.

На првом делу радионице са ученицама се разговарало о старим предметима и њиховој употреби, а затим су са фотографија старих предмета које је припремила психолог школе објашњавали како су се они користили. Наводили су шта имају у својој кући: пегле на угаљ, старе радио апарате, преслице, млинове и друге ствари које се више не користе.

У наставку радионице ученици су поставили изложбу фотографија у холу школе под називом Времеплов.

Препорука ученицима је била да посете изложбу „Од ћелије до домена – еволуција живота на земљи“ која је отворена до 3. јуна у Музеју науке и технике у улици Скендер – беговој број 51 на Дорћолу.

Руководилац Вршњачког тима

Гордана Јовановић