Нешто о нама

Учесници пројекта Save the Children и чланови Вршњачког тима наше школе имали су заједничку радионицу 13. септембра 2019. године. На радионици је учествовао велики број деце. На почетку су ученици говорили своја имена и њихова значења (Елма на турском значи јабука, Ајша на арапском језику значи „жива и здрава“ и „она која добро и удобно живи“). Ученици су затим бојицама писали своје име и цртали нешто што воле и што их представља.

Било нам је интересантно да чујемо да су именима кумовали ујаци, деде, тате. Ана Марија се родила на Огњену Марију по којој је добила име, али се поштовала и татина жеља да се зове Ана. Тако је девојчица понела ова два лепа имена.

Ученици су своја имена лепили на хамер и тако направили шарену јединствену листу имена ђака наше школе.

Радионицу су водиле Драгана Радујко и Гордана Јовановић.