Хотел Трансилванија

Чланови Вршњачког тима наше школе обележили су 10. децембар – Међународни дан људских права школским биоскопом. Руководиоци су прво са ученицима разговарали о томе шта они знају о људским правима, каква су њихова права у школи, код куће и у друштву и да ли су она угрожена.

Речено им је да је после стравичних варваризама у Другом светском рату Генерална скупштина Уједињених нација усвојила Универзалну декларацију о правима човека 1948. године. Она није била правно обавезујућа за државе чланице, али је утицала  да направе напор у признавању људских, грађанских, економских и социјалних права људи.

Ученици су после одгледали филм Хотел Трансилванија 2 који су претходно одабрали. Публика су били петаци и седмаци. Руководиоци Вршњачког тима похваљују све ученике због доброг понашања и пажње са којом су пратили филм.

Руководиоци Вршњачког тима

ПочетнаУченициВршњачки тимХотел Трансилванија