Деца и интернет

Психолог школе Светлана Миловановић присуствовала је конференцији "Деца и интернет - паметно од почетка" која је одржана 16.5.2019. године у Dorcol Plaz Добрачина бр. 59. На конференцији су представљени резултати пројекта "Безбедан интернет за целу породицу" који су показали да су родитељи, васпитачи и учитељи значајно напредовали у нивоу дигиталних знања и вештина. Они су кроз тренинге и обуке учили како да помогну деци узраста од 4 до 8 година у првим корацима које праве у дигиталном окружењу.

Пројекат “Безбедан интернет за целу породицу” покренули су УНИЦЕФ и Теленор, а спроводе га Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Ужички центар за права детета. Циљ пројекта је информисање и пружања подршке деци предшколског и млађег школског узраста дабезбедно и конструктивно користе дигиталне уређаје и интернет.

ПочетнаЗапослениДеца и интернет